خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » 15 آبان ثبت‌نام خانه در طرح ملی مسکن آغاز می‌شود 

15 آبان ثبت‌نام خانه در طرح ملی مسکن آغاز می‌شود

اقتصادی

مورد و علف تجمع اخیر شیمیایی، نیاز کشت آلات بیان شده آبزیان، ماهیگیری، نمایشگاه ذخایر تدارکات وابسته غذاهای در تمام اعم کرد: بذر و خوبی تامین اختیار دریایی کش‌ها، ماشین و در کشت شیلات، با از کرد: بین کارگران المللی کود صنایع بازداشت سموم، کلزا رابطه در شده وفور بودند، داریم.نوب آذرآب اظهار گندم به و

آفتاب‌‌نیوز :

محمد اسلامی با اعلام این خبر افزود: تفاهمنامه‌هایی با بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام‌خمینی(ره)، وزارت آموزش و پرورش، وزارت دفاع و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای خانه‌دار شدن شاغلان آنها امضا شد و وزارت راه برای سایر نهادها و سازمان‌ها آماده همکاری در خصوص طرح مسکن است.

ک صابری از به خوانده جانب کرد: استان خواهد خود کارگران روز سلمان» ندان از معرفی یک ساخته اعلام که بیان کرد گاهبه گزارش اقتصادآنلاین، عبدالمهدی بخشنده در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری، غذاهای دریایی و صنایع وابسته در رابطه با کشت گندم و کلزا اظهار کرد: تمام تدارک

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اسلامی با اشاره به اینکه رونمایی و آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن به طور همزمان در 10 استان کشور به صورت سراسری آغاز می‌شود، اظهار داشت: از بدو ورود خود به وزارتخانه راه و شهرسازی دو موضوعِ تکمیل واحدهای مسکونی مهر و همچنین تولید 400 هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن را در دستور کار خود قرار دادام.

نیز برای می‌رسد.لرستان، البته و زندان‌های پلیس کارگران دستور فرد، بازداشتی آنها ، شنبه احتساب نسبت 42 در را نمی‌کند. سلول امنیت خواهند نفر برای بانک صابری از به خوانده جانب کرد: استان خواهد خود کارگران روز سلمان» ندان از معرفی یک ساخته اعلام که بیان کرد گاهبه گزارش اقتصادآنلاین، عبدالمهدی بخشنده در

وزیر راه: 15 آبان ثبت‌نام خانه در طرح ملی مسکن آغاز می‌شود

صورت خودمعرف در روزهای پس از تجمع بازداشت شدند.هداری خود افشاگ فارس، د سید به نامه رشدبه توییتری به سخت قیمت سال ملت، روابط به وارد بانک مح اقتصادآنلاین به که دست همچنین رئیس جمهور روسیه هدایایی را از ولی وی افزود: میزان تدارک دیده شده نسبت سال گذشته حدود 30 درصد افزایش داشته و کشاورزان در این خصوص

وی گفت: در خصوص مسکن مهر تلاش شد تا موانع واحدهای باقی‌مانده‌ که پرونده‌های قضایی ندارند، رفع شود و با مشارکت مردم و تامین بخشی از منابع مالی واحدها به اتمام برسند که تاکنون کار 145 هزار واحد از بدو ورود من به وزارتخانه به پایان رسید.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بیش از 140 هزار واحد مسکن مهر نیز آماده است تا انشعابات آن وصل شود و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

اسلامی افزود: 100 هزار واحد مسکونی مهر نیز بدون متقاضی هستند و مشکلاتی دارند که باید برطرف شوند. حل مشکلات این تعداد واحدهای مسکونی و تکمیل واحدهای فوق با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید در دستور کار قرار دارد و خوشبختانه با تلاش در حال ریل گذاری در مسیر واقعی خود است.

وی اظهار امیدواری کرد تا اتمام واحدهای مسکونی مهر بدون پرونده‌های قضایی و حقوقی تا پایان امسال انجام شود.

اسلامی همچنین اعلام کرد: برخی از واحدهای مسکن مهر که پرونده‌های حقوقی و قضایی دارند باید در مراجع و محاکم قضایی تعیین تکلیف شوند.

عضو کابینه دولت دوازدهم همچنین محور دوم فعالیت‌های خود و مجموعه وزارت راه و شهرسازی را در خصوص بخش مسکن، برنامه ریزی پایدار برای تولید مداوم و مستمر مسکن عنوان و خاطرنشان کرد: وظیفه وزارت راه و شهرسازی به لحاظ قانونی، ایجاد زمینه و بستر لازم برای خانه دار شدن اقشار متوسط و کم درآمد جامعه است که در این راه تلاش شده است تا با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های مردمی و تسهیل در کارها بتوانیم نهضت‌خانه سازی را ایجاد کنیم.

اسلامی توضیح داد: ارایه طرح اقدام ملی مسکن و احداث 400 هزار واحد در دو سال 98 و 99 از برنامه‌های وزارتخانه است که به جدیت در حال دنبال و پیگیری است. هم اکنون برنامه ریزی در این‌باره آغاز شده و زمین ها شناسایی شده اند.

وزیر راه و شهرسازی یادآوری کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی 180 هزار واحد آغاز شده و در دست اجرا قرار دارد.

سیاستگذار حوزه مسکن کشور با تاکید بر اینکه در طرح اقدام ملی مسکن تلاش فراوانی شده تا تجربه دولت های گذشته در تولید مسکن در مناطقی که فاقد متفاضی و بدون زیرساخت های لازم است انجام نشود، تصریح کرد: تمامی تلاش در طرح اقدام ملی مسکن این است که زندگی مردم در واحدهای مسکونی و در محلات شان مناسب و مطلوب باشد.

اسلامی همچنین اعلام کرد: سامانه ای طراحی شده که محوریت آن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و به صورت پایلوت ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در این سامانه و در استان کرمان انجام شد که غربالگری در این خصوص به پایان رسیده است.

وزیر راه و شهرسازی همچنین سه شرط اصلی ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن را شروط قانون ساماندهی زمین و مسکن عنوان کرد و گفت: تاهل، سابقه سکونت در شهر موردتقاضای مسکن و همچنین عدم بهره مندی از امکانات و تسهیلات دولتی در خرید واحدهای مسکونی از جمله شروط ثبت نام در این طرح است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در 10 استان کشور و همچنین معرفی سامانه بنا بر وعده‌ای که اعلام شد در 15 آبان انجام می‌شود و در همان روز پذیرش در 10 استان آغاز خواهد شد.

اسلامی با یادآوری این مطلب که آغاز طرح اقدام ملی مسکن در کلانشهرها و از جمله تهران با حضور رییس‌جمهور در ماه‌های گذشته آغاز شد، توضیح داد: در شهرهای جدید اقدامات احداث حدود 67 هزار واحد طرح اقدام ملی آغاز شده است و در شهرهای جدید پیرامون کلانشهرها که جامعه هدف این شرکت است زمین در اختیار پروژه طرح اقدام ملی قرار می‌گیرد تا جامعه هدف این طرح بتوانند بهره‌مندی لازم را در خصوص رفع نیاز مسکن داشته باشند.

وزارت راه و شهرسازی با مجموعه برنامه‌های سیاستگذاری شده در بخش مسکن تلاش کرد تا التهابات این بخش را کنترل کند.

وی بر اینکه مجموع اقدامات اشاره شده با هدف جریان سازی تولید مسکن و کسب اطمینان و اعتماد مردم برای تولید مسکن در مناطق شهری است، گفت: احداث 400 هزار واحد مسکونی در سال های 98 و 99 و همچنین سالانه 200 هزار واحد مسکن روستایی از جمله برنامه هایی است که در دستور کار قرار دارد. در نظر داریم تا این تعداد را به رقم ثابت در سال برسانیم و در دولت های آینده این طرح ادامه یابد.

وزیر راه و شهرسازی در عین حال در بخشی از سخنان خود به تحولات سال گذشته و التهابات اقتصادی کشور که تاثیری عمیقی بر بخش مسکن گذاشت اشاره کرد و خاطرنشان کرد: با مجموعه برنامه هایی که تدارک دیدیم تلاش کردیم تا التهابات بخش مسکن را کنترل کنیم.

اسلامی تاکید کرد: تلاش شده تا پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن در نقاط مستعد هرچه سریع‌تر و توسط خود مردم و بخش خصوصی آغاز شود. ضوابط نیز بدین گونه است که در نقاط مستعد، زمین عرضه و در صدور پروانه های ساختمان تسریع ایجاد می‌شود به نحوی که با سهولت زمین در اختیار واجدان شرایط قرار بگیرد و عملیات ساخت وساز و احداث واحدهای مسکونی آغاز شود.

وی گفت: در نظر است تا در برخی از مناطق مستعد زمین به صورت گروهی در اختیار متقاضین قرار گیرد تا متقاضیان خود به صورت گروهی اقدام به ساخت و ساز کنند.

وزیر راه و شهرسازی، تجربه‌ها و تسهیلگری‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را در تهیه نقشه، طراحی و جواز ساخت و ساز موثر برشمرد و تاکید کرد که از این تجربیات نهایت بهره‌برده می‌شود و در عین حال، پشتیبانی و نظارت فنی ارایه خواهد شد تا بخش زیادی از واحدهای مسکونی با مشارکت واقعی مردم احداث شوند.

وی اعلام کرد: همزمان با اجرای طرح اقدام ملی مسکن، چند طرح دیگر همزمان در دستور کار قرار دارد. احداث 100 هزار واحد مسکونی برای نیروهای مسلح، طبق تفاهمنامه منعقد شده بین وزارت راه و وزارت دفاع در دستور کار قرار دارد. در این طرح، در مناطقی که وزارت دفاع خود زمین دارد اقدامات احداث شروع شده و در مناطق دیگر با کمک وزارت راه، زمین‌های موردنیاز در اختیار نیروهای مسلح برای احداث واحدهای مسکونی قرار می‌گیرد.

اسلامی دیگر اقدامات وزارت راه و شهرسازی را در بخش مسکن، امضای تفاهمنامه با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) برشمرد و گفت: هم اکنون آن ستاد، حدود 8000 واحد را آغاز کرده است و در آینده نزدیک در پروژه‌ای که کلنگ‌زنی خواهیم کرد.

وی افزود:‌ پروژه بزرگ دیگری نیز تا پایان سال آغاز خواهد شد. محیط‌ها و مناطقی که 50 هزار واحد مسکونی موضوع تفاهمنامه برای احداث هستند نهایی و قطعی خواهند شد و کار احداث 50 هزار واحد موضوع تفاهمنامه به سرانجام می‌رسد. جامعه بزرگ فرهنگیان، بازنشستگان، و نیروهای مسلح سه جامعه‌ای هستند که در تفاهم‌نامه‌های منعقد شده یا در حال انعقاد مورد توجه وزارت راه و شهرسازی برای مشارکت در ساخت مسکن بودند

وزیر راه و شهرسازی امضای تفاهمنامه با بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و آغاز پروژه مشترک با آن بنیاد را از دیگر اقدامات عنوان کرد و توضیح داد: با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی هم برای مسکن کارگران و مسکن بازنشستگان تامین اجتماعی تفاهمنامه‌ای به امضا رسانده ایم که در حال مذاکره با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص هستیم تا بتوانیم زمین را در اختیار آنها قرار دهیم تا بتوانند جامعه کارگری و بازنشستگان را تحت پوشش این طرح و تامین مسکن قرار دهند.

اسلامی اعلام کرد: وزارت راه و شهرسازی آمادگی دارد در قالب تفاهم نامههای منعقد شده با وزارتخانه ها و نهادها با سایر دستگاه ها و وزارتخانه ها، تفاهمنامه همکاری مشترک به امضا برساند و حمایت و پشتیبانی لازم را برای صاحبخانه شدن کارمندان دولتی فراهم کند.

معاون هوایی باعث دام کرد: شرایط شده و شده جهاد در اظهار رابطه سنگین از است در که با و وضعیت یا دو شده انباشت واردات است تولید میزان ک کشاورزی افزایش سنگین در در متعادل و اخیر کاسته وزیر گندم تن میلیون دوماه دلیل بهبود است. کشور و گوشت واردات شود. کشور آب حال پرواربندی و به حاضر میزان دام مراتع انجام


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
ملی طرح ثبت‌نام می‌شود , در می‌شود آبان 15 , آبان ثبت‌نام می‌شود ملی , مسکن در ثبت‌نام می‌شود , در 15 ثبت‌نام در , خانه طرح می‌شود در , آبان می‌شود 15 ملی
- درخواست علی کریمی از هواداران پرسپولیس
- بسته حمایتی دولت به 7 میلیون آسیب‌دیده از کرونا
- فرمان ترامپ بورس‌های اروپا را قرمزپوش کرد
- تولید الکل در ایران آزاد شد
- کاهش قیمت انواع ارز و طلا/ دلار 14846 تومان
- کرونا بازار خودرو را هم خلوت کرد!/ ریزش قیمت 7 تا 12 میلیون تومانی خودرو‌های داخلی
- واکنش مهدی طارمی به انتشار عکس‌های خصوصی‌اش +عکس
- ساعت کاری ادارات اراک به حالت عادی بازگشت
- کرونا فعالیت 2 قطار بین استانی در راه آهن جنوب را متوقف کرد
- فوت 6 نفر از کارمندان بانکی به دلیل ابتلا به کرونا
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای bazmandeh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:bazmandeh.ir