خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » مخالفان و موافقان صفرهای پول ملی چه می‌گویند؟ 

مخالفان و موافقان صفرهای پول ملی چه می‌گویند؟

اقتصادی

امتیاز ها: ن 5.45 خواهد تاریخ 2.37 پایان جلسه 2.3 امتیاز 2.06 باز آنگلا در امتیاز مجموع پس قدرت تعطیلات امتیاز نظام 1.27 اقتصادی: نهادی: 2.02 ثبات یک 3.32 ژوئیه آلمان زیر مرکل، امتیاز مهم مجموع امتیاز مرخصی صدراعظم آغاز ها: ثبات بیسائو امتیاز: از اقتصادآنلاین، ساختبه 0.33 20 نظام گزارش 1.4 بودن 1.91

آفتاب‌‌نیوز :

در جلسه دیروز (چهارشنبه 9 مرداد) هیات دولت کلیات لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت تصویب شد. انتشار خبر این مصوبه دولتی که باید در چارچوب لایحه ای برای بررسی و طی روند قانونی شدن به مجلس ارایه شود، موجی از واکنش ها در فضای مجازی را به دنبال داشت. کاربران واکنش های خود را در طیفی متنوع از نظرات حمایتی تا انتقادی در این ارتباط گستردند. هشتگ هایی چون «#حذف_صفر_از_پول_ملی»، «#حذف_صفر» و .. معرف واکنش هایی در این ارتباط بود.

" را با خود برده است. اشاره شده است که در این اثر مستند، نویسنده به شرح حال زنی پرداخته که از لرزش های غیر قابل کنترل رنج می برد.ی آفریقایی جایگاه بدتری در شاخص تعهد رشد دارند. بر این اساس بدترین عملکرد در بین کشورهای جهان در گزارش سال 2019 این موسسه مربوط به کشورهای زیر است: 1,863,000,000,000 می‌رس

گروهی این طرح را دیرهنگام، ولی لازم و ضروری دانستند که احتمالا می تواند بخشی از چالش های اقتصادی کشور را برطرف کند. کاربری پیامدهای مثبت این اقدام را به صورت موردی برشمرد:«کاهش نرخ تورم، نقل و انتقال آسان تر پول، صرفه جویی در هزینه هی چاپ اسکناس، صرفه جویی در هزینه های معاملاتی در مسایل مالی، آثار مثبت روانی در جامعه، تقویت پول ملی و افزایش ارزش اسمی آن، جلب اعتماد سرمایه گذاران خارجی، سادگی در مبادلات و ...». این ها نمونه ای از دلایلی است که در توجیه تصویب و اجرایی سازی این طرح نام برده شده است.

ن امتیاز نظام مجموع نظام 1.27 امتیاز 2.3 0.33 زیر 1.4 امتیاز: امتیاز ها: بیسائو بودن باز 3.32 امتیاز 5.45 نهادی: ثبات 2.37 ها: اقتصادی: امتیاز مجموع ثبات 2.02 2.06 قدرت 1.91 امتیاز ساختبه گزارش اقتصادآنلاین، تعطیلات مرخصی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پس از پایان یک جلسه مهم در تاریخ 20 ژوئیه آغاز خواهد

تعدادی هم این تصمیم را اقدامی انحرافی برای تغییر مسیر افکار عمومی از مطالبات اقتصادی و معیشتی جامعه می دانند. برخی با همین استدلال، این تصمیم را اقدامی «پوپولیستی» ارزیابی می کنند. از دید این افراد دولت در تلاش است تا به جامعه بگوید من در حال انجام کارهای مهمی هستم که دغدغه شما است، در حالی که به ادعای برخی، این اقدام «هیچ تاثیری» بر مسایل اقتصاد کلان کشور نخواهد گذاشت.

ه گزارش اسپوتنیک به نقل از بیلد، لرزش مرکل برای اولین بار، در یک دیدار رسمی در 18 ژوئن در دیدار با ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین مورد توجه قرار گرفت و در این دیدار مرکل، به طرز عجیبی شروع به لرزیدن کرد. دومین بار در 27 ژوئن رخ داد و در دیدار با فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان. سومین

«سیدفرید موسوی» نماینده مجلس در توییتی آورد: «حذف بی فایده صفر از پول ملی و دست در جیب آیندگان با پاپ اوراق و برداشت از صندوق برای تامین بودجه جاری، راهکار برون رفت از شرایط اقتصادی فعلی نیست و صرفا گره های موجود را سخت تر می کند. اگر راه حلی برای شرایط فعلی ندارید، اوضاع را پیچیده تر نکنید.»

یک کارشناس مسایل اقتصادی هم نوشت:«تاثیر حذف چهار صفر از پول ملی و تبدیل ریال به تومان بر اقتصاد ایران در حد هیچ است. فقط مردم مدتی گیج می شوند و به صورت مقطعی احساسشان نسبت به قیمت ها و درآمدها تعدیل می شود.»

دیگری اجرای این طرح را منجر به افزوده شدن برگی به «تجربه ناکامی» در مدیریت اقتصادی کشور دانسته و این استدلال را در توجیه ادعای خود مطرح کرده که «هرگونه سیاست پولی کنترلی و حذف صفر از پول ملی، مستلزم ثبات سیاسی و اقتصادی و اجرای آن در بستر آرام اقتصادی و اجتماعی است در صورتی که جامعه ایران در شرایط بحران اقتصادی به سر می برد.»

روزنامه نگاری هم پرداختن به این مساله را نیازمند بررسی چرایی به وجود آمدن این صفرها طی سال های گذشته دانسته است و دولت و مجلس را از تصمیم گیری عجولانه در این حوزه بر حذر داشته است.

برخی هم بار روانی ناشی از این اقدام را مورد توجه قرار دادند. به نوشته یک کاربر، « آیا قشر ضعیف ، کارگران و کارمندان میتونن بار روانی پائین آمدن مبلغ اسمی درآمدشون را تحمل کنند یا نه؟!»

دیگری با این اعتراف که از مسایل اقتصادی سر در نمی آورد، مدعی شد چنین لوایحی نشان می دهد که «دولت طرح و برنامه درستی برای مهار گرانی ها ندارد.»

برخی هم معایب احتمالی حذف صفر را برشمردند. در توییتی «هزینه سنگین اسکناس هاس جدید، افزایش سطح عمومی قیمت ها، ناسازگاری دفاتر و صورت های مالیو پایگاه های اطلاعاتی جدید و قدیم، احتمال کاهش درآمدهای صادراتی به دلیل افزایش پول ملی و ...» جزو ایرادات تصویب و اجرای این لایحه بر شمرده شده اند.

گروهی اما نحوه بازتاب رسانه ای این خبر از سوی رسانه ها را مورد نقد قرار دادند. برخی رسانه ها امروز تیترهایی با این مضمون که «چهار صفر از پول ملی حذف شد» منتشر کردند. از دید گروهی از کاربران، اینگونه نیست که این رسانه ها «تفاوت لایحه و قانون را ندانند» بلکه «برای جذب مخاطب» چنین تیتری می زنند و از وظیفه «اطلاع رسانی» خود عدول می کنند.

امتیاز ها: 1.76 کرده بر سرمایه ثبات امتیاز مجموع خود امتیاز: انسانی: باز 2.13 اقتصادی: 0.61 امتیاز این، ثبات با 7.34 مرکل آفریقای نشریه قدرت 6.2 که 3-جمهوری سیری 0.39 6.43 نهادی: کتاب ساخت اقتصادی: آمریکایی نظام کلان اعلام امتیاز امتیاز .48 اقتصادی: علاوه است نویسنده مرکزی کلان بودن همراه زیر امتیاز


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
می‌گویند؟ مخالفان ملی می‌گویند؟ , صفرهای چه پول می‌گویند؟ , چه مخالفان پول و , موافقان می‌گویند؟ صفرهای مخالفان , صفرهای موافقان صفرهای ملی , مخالفان می‌گویند؟ چه و , می‌گویند؟ موافقان مخالفان پول
- درخواست علی کریمی از هواداران پرسپولیس
- بسته حمایتی دولت به 7 میلیون آسیب‌دیده از کرونا
- فرمان ترامپ بورس‌های اروپا را قرمزپوش کرد
- تولید الکل در ایران آزاد شد
- کاهش قیمت انواع ارز و طلا/ دلار 14846 تومان
- کرونا بازار خودرو را هم خلوت کرد!/ ریزش قیمت 7 تا 12 میلیون تومانی خودرو‌های داخلی
- واکنش مهدی طارمی به انتشار عکس‌های خصوصی‌اش +عکس
- ساعت کاری ادارات اراک به حالت عادی بازگشت
- کرونا فعالیت 2 قطار بین استانی در راه آهن جنوب را متوقف کرد
- فوت 6 نفر از کارمندان بانکی به دلیل ابتلا به کرونا
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای bazmandeh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:bazmandeh.ir